Wiesz co jesz!

Koopa Zdrowia to logistyczna inicjatywa, która pomaga rolnikom z Żuław w dystrybucji uprawianych w tym regionie organicznych warzyw i owoców, jak i wielu innych produktów spożywczych takich jak mąki, kasze, pieczywo, nabiał, przetwory, octy, oleje zimno tłoczone, naturalne kosmetyki jak i dania gotowe sporządzane przez koła Gospodyń Wiejskich.

90% produktów w sprzedaży pochodzi z Żuław, więc kupując te produkty bezpośrednio, przyczyniasz się do dobrostanu tego regionu.

Na ten moment Koopa Zdrowia współpracuje z ponad 30 lokalnymi producentami – większość z nich, możesz poznać w opisach naszych dostawców. Warzywa i owoce pochodzą zatem z bezpośredniej bliskości Trójmiasta i zazwyczaj nie podróżują dalej niż 60 km od miejsca zbioru, lub produkcji. Skrócony do minimum dystans podróży w bardzo dużym stopniu redukuje zużycie paliwa, co oczywiście w pozytywny sposób wpływa na środowisko.

Główny magazyn naszej działalności znajduje się w Malborku, gdzie sortujemy produkty i przygotowujemy Eko Paczki dla naszych odbiorców.

Ekologia - zero waste!

Prawdziwa ekologia to nie są spotkania na szczycie, ustawy i rezolucje na temat środowiska. Dbanie o środowisko w naszym przekonaniu powinno się opierać na miłości i szacunku do świata, w którym żyjemy, w tym oczywiście do świata przyrody. Wliczają się w to wybory, jakie każdy z nas codziennie podejmuje odnośnie artykułów które kupuje, oraz co za tym idzie opakowań.

Nasza Ziemia z każdym rokiem pogrąża się w odpadach produkcyjnych i śmieciach różnego rodzaju. Jako Fundacja, która współpracuje z producentami żywności czujemy zatem wielką odpowiedzialność odnośnie ilości opakowań, które trafiają do obrotu.

Dlatego około 80% naszych pojemników i opakowań jakie stosujemy, to opakowania zwrotne – wielokrotnego użytku. Tym sposobem wpasowujemy się w Ideę Zero Waste. Naszym planem i ambicją jest zamienić obecne 80% na 100% w najbliższej przyszłości.

Koopa Zdrowia jest działalnością, która zrodziła się z Fundacji Kooperatywa Żuławska. Fundacja została powołana w 2019 roku przez Milenę Gąsecką – psycholożkę, społeczną aktywistkę i wizjonerkę z polskiej wsi.

Koopa Zdrowia jest działalnością, która zrodziła się z Fundacji Kooperatywa Żuławska. Fundacja została powołana w 2019 roku przez Milenę Gąsecką – psycholożkę, społeczną aktywistkę i wizjonerkę z polskiej wsi.

Działalność prowadzona pod szyldem Koopy Zdrowia jest tylko częścią większej inicjatywy integracji i edukacji społecznej pod kątem wspierania regionu, rodzimej produkcji, polskiego handlu jak i szeroko pojmowanego zdrowia. Dzięki wielu pozyskiwanym w Koopie Zdrowia kontaktom oraz przeprowadzaniu przez Fundację Kooperatywa Żuławska konferencji, warsztatów i wykładów nasza społeczność rośnie w sile i w zdrowiu!